kırılacak eşya

Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenmeli ?

Kırılacak eşyalar nasıl paketlenmeli ? Ev eşya taşımada en öncelik sorunu taşır. Öncelikle arkadaşlar kırılacak eşyaları üçe ayırmamız gerekir.Bunlar salon, mutfak ve elektronik eşyalar diye.Buları her başlıkta ayrıltılı anlatacağız. Öncelikle bunları toplamamız için gerekli malzemeler listeleyelim.

Koli Paketleme

GEREKLİ MALZEMELER

  • Koli
  • Gazete
  • Koli bant
  • Hadi

 

MUTFAK EŞYALARI NASIL TOPLANMALI

Öncelikle arkadaşlar mutfak eşyaları da sınıflandıralım. Porseneler ,camlar ve plastik eşyalardır.Bunlardan en önemlisi kıymet bakımında tabi ki porsenen takımlarınzdır.

 

PORSELEN TAKIMLAR NASIL TOPLANIR

Bunları toplamaya başlarken bir koli hazırlayın alt kısmının bir ortadan iki kenardan sağlam ve gergin bir şekilde bantlayın. Atl zeminine 3 kat patpat naylon atın ardından 2 kat gazete atın ve bu şekilde alt zeminden olan zayıflıktan kırılma olasılığını düşüyoruz.

 

Kırılacak porselen tabakları güzel bir şekilde sarıyoruz ve her tabak her cam bardağın etrafını güzel kaplayacak bir şekilde sarıyoruz. Bu şekil sarmamızın arada olan boşluktan doğacak sallanma sürtme gibi kırılma riskini %90 kadar düşürüyor.

 

En son işlem olarak kolinin üst kısmını patpat laylonla yine 3 kat olarak kaplayarak kapatıyoruz. Sonra bantlayıp kapatıyoruz.

Koli Paketleme

 

MUTFAK CAM EŞYALARI NASIL TOPLANIR

Bize burada da koli bant ve patpat lazım olacaktır.Koli bandıyla kolimizi sağlam bir şekilde resimde göründüğü gibi bantlıyoruz. Kolimizin altını 3 kat patpat naylonla kaplıyoruz ardından 2 kat gazete tabana yerleştiriyoruz.

 

Kırılacak eşyaları 360 derece gazeteyle arıyoruz. Her tabak tek tek sarıyoruz ve ardından topluca bir gazeteye sarıyoruz .Bu işlem kırılacak cam eşyalar bitene kadar devam ediyor.Son olarak da ise koli 3 kat patpat naylon kaplıyoruz kolimizi kapatıyoruz.

 

PLASTİK VE METAL KAP KAÇAK NASIL TOPLANIR

Kolinin alt kısmına kesici olmayan metal eşyaları doldurup üst kısımlarına tencere, tava plastik kapkaçak doldura biliriz.Korkmayın metal eşyalar öyle kolay kolay çizilmez göçük oluşmaz . Zarar görme olasılıkları %10 gibi bir durumdur. Kesici metal eşyalar için ise küçük bir koli oluşturun onlara doldurun üstüne kolileri içerikleri belirtin.

 

SALON KIRILACAK EŞYALAR NASIL TOPLANMALI

Salon eşyaları mutfak eşyalarına aslında kırılma olasılıkları daha yüksek neden derseniz genelde süs olarak aldığımızı ince camlardan oluşmaktadır.Bunun için salon cam eşyalarını patpat naylonla sarıyoruz.

 

360 derecelik bir ambalajlama yapıyoruz. Etrafında boşluk kalmayacak şekilde sardıktan sonlar ince hassa cam eşyaları aynı kolilere dolduruyoruz. Kütlesi daha ağır olan salon takımların kendi emsallerine koyuyoruz.

Koli Paketleme

 

ELEKTRONİK EŞYALAR NASIL TOPLANIR

Elektronik eşyalar tv ,uydu,radyo ve bilgisayar bunların en makul taşınma şekli kendi kolileridir. Eğer kolileri yoksa normal kolilere ambalajlamak yapmak zorundasınız.Kolilerin içine çok hassa olan kırılma olayı çok yüksek olan ekran tv gibi eşyaları siz ellemeyin size geldiğimizde kendi ambalaj malzemelerimizle sarıyor ve size teslim ediyoruz.

Sizde uydunuzu, pc kasanızı patpatla ambalajlayarak kolilere doldurun ve boş yerleri zarar vermeyen malzemeler kapatın. Kırılacak eşyalar nasıl paketlenmeli sorunu elimizden geldiği kadar açıkladık.ev taşıma

📌Özel eşya taşımacılık nedir ?

📌Özel eşya taşıma hizmetin kimler talep eder ?

📌 Özel eşya taşıma kaç gün sürer ?

📌Bebekli aile için özel taşıma yapılır mı ?

Tüm bu soruların cevabını  Özel Ev Taşımacılığı makalemizde bulabilirsiniz.

Hizmet Bölgelerimiz

Nerelere hizmet verdiğimizi görme için lütfen tıklayınız.

212 Nakliyat iletişim

212 Nakliyat ile ilgili her türlü görüş, öneri, şikayet ve isteklerinizi aşağıda ki form aracılığı ile bize iletebilirsiniz. İletişim sayfamız için link tıklayın.

whatsapp Facebook twiter Google instagram Youtube

212 NAKLİYAT İYİ TAŞINMALAR DİLER..

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.