Ev Taşıma Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev taşıma bir yerden başka bir yere taşınmak eskiden çok yorucu ve zaman alan zor bir iş idi. Fakat günümüzde evden eve nakliye şirketleri ile artık taşınmak çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Taşınmaya karar verdiğiniz taşıma işinde profesyonel bir nakliye şirketi anlaşarak gün ve saat belirlemeniz yeterli oluyor. Fakat taşınma esnasında bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir.

1)Eşyaların Paketlenmesi

Taşınma esnasında eşyaların uygun ambalaj malzemeleri ile özenle paketlenmesi gerekir. Eşyaların zarar görmemesi ve güvenli bir şekilde yeni yerine taşınabilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra temiz paketleme malzemeleri kullanılması da mühimdir. Eşyalarınız temiz ve düzgün bir şekilde ambalajlanmalı.

2)Eşyaların Sökülmesi ve Montajı

Eşyalarınız yerinde dikkatle sökülüp yeni yerinde yine özenle kurulmalıdır. Mobilyalarınız ve beyaz eşyalarınız taşıma şirketi tarafından uygun şekilde sökülüp monte edilebilmelidir. Yeni yerinde eşyalar kullanılabilir şekilde teslim edilmelidir. Bu hizmet ile kısa sürede taşınmakla kalmayıp eşyalarınızı da hemen kullanmaya başlarsınız.

3)Asansörlü Taşıma Sistemi

Eşyalarınızın taşınmasında asansörlü taşıma sisteminin kullanılması size birçok avantaj sağlar. Öncelikle daha hızlı bir şekilde taşınacağınızdan değerli zamanınız size kalır. Apartmanların merdiven boşluklarında hasar ve boya dökülmesi gibi durumlar yaşanmaz. Böylece ayrıca apartman boşluğu tadilat veya boya masrafınızda olmayacaktır. Asansörlü taşıma sisteminde eşyalarınızda daha güvenli taşınacaktır. Taşıyan kişilerin çarpması ya da eşyayı düşürmesi gibi riskler ortadan kalkacaktır.

4)Sigortalı Taşıma Sistemi

Evden eve taşıma işinin sigortalı olarak yapılması güvenli taşınma olanağı sağlar. Taşıma firması tarafından tüm eşyalarınız tam değerinde sigorta yapılarak hazırlanan poliçe karşılıklı imzalanır. Herhangi bir zarar halinde eşyalarınızın değerini sigorta firmadan talep edebilirsiniz. Bu sistem ile kırılır mı zarar görür mü gibi kaygılar taşımadan güven içerisinde taşınabilirsiniz. Sigorta firmaları ev taşıma işleminde araç içi sigorta verir taşıma esnasında doğan hasarları  karşılamaz. Yani nakliye aracı devrilmesi yanması pert olması durumunda karşılar onun dışında karşılmaz. Garantili taşıma yapıyoruz diye firmalar aşırı yüksek bir mebla fiyat isteye bilir.

5)Eşyaların Özenle Yerleştirilmesi

Taşınmanızı sağlayacak olan nakliye firması eşyalarınız yeni yerinde özenle yerleştirme görevini üstlenmelidir. Eşyalar sizin istekleriniz doğrultusunda olması gereken yere yerleştirilmelidir. Beyaz eşyalarınız ve mobilyalarınız dikkatle kurulmalıdır. Kullanılır hale getirmek için tüm beyaz eşyalarınızın elektrik ve su bağlantıları yapılarak hemen kullanacağınız şekilde teslime edilmelidir.

Koli Paketleme

Ev Eşyaları Nasıl Paketlenmeli 

 1. Ev sahibinin paketlemesi gereken eşyalar ?
 2. Nakliye firmasının paketlemesi gerekenler ?
 3. Evden eve taşımada paketleme nasıl yapılır?
 4. Ev eşyaların sigortalı taşınması var mı ?

Tüm bu sorunların cevabını aşağıda bıraktığım linkte bulabilirsiniz.

Ev Eşyaları Nasıl Paketlenmeli 

Faydalı Bilgiler 

Faydalı bilgilerde bölümünde eşya taşıma konusunda bilmeniz gereken bir sürü mesele var tıklayıp bakmanızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum link tıklayınız.

Koli Paketleme

Ev Eşyaları Nasıl Paketlenmeli

Ev Eşyaları Nasıl Paketlenmeli 

Bir yerden başka bir yere taşımanızda  en büyük kaygınız ev eşyaları nasıl paketlenmeli ve zarar görme riskini azaltmak ona göre önlem almaktır. Günümüzde profesyonel nakliye işi yapan firmalar bu konuda tecrübelidir. İşinde uzman bir taşıma firması ile taşıma eşyalarınız özenli bir şekilde paketleme yapacaktır. Peki, bu paketleme işlemi nasıl olmalıdır ? Eşyalar türlerine ve risk durumuna uygun olarak paketlenmeli. Örneğin beyaz eşyalar ile mobilyaların paket malzemeleri ve paketlenme şekli birbirinden farklıdır. Kırılacak mutfak eşyaları gibi daha hassas eşyaların paketlenme şekli de eşyanın niteliğine uygun olarak dikkatle paketlenmeli. Kısacası paketleme işleminin eşyaya göre farklı paketleme malzemeleri ve teknikleri ile yapılması uygun olacaktır. Bu nedenle taşınmanızı sağlayacak olan nakliye firması ile paketleme işlemini nasıl yapacaklarını önceden konuşarak uygun bir ambalaj sistemlerinin olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Ev eşyaları paketleme işlemini iki ayırmak gerekir sizin yapacağınız bide firmanın. Siz bir birey olarak her şeyi paketleme güçünüz yetmeye bilir yada anlamaya bilirsiniz. Bu durumda ev sahibi ve nakliye firmanın görev paylaşımı yapılmaktadır.

Ev Sahibinin Paketlemesi Gereken Eşyalar 

 • Mutfak eşyaları
 • Yatak odası eşyaları
 • Salon eşyaları
 • Elektronik eşyaları
 • Zinet eşyaları ( hiç bir nakliye firması bu konuda sorumluk kabul etmez )

Nakliye Firmasının Paketlemesi Gerekenler 

 • Salon takımı (konsol, vitrin ve yemek masası vb gibi )
 • Koltuk takımı paketlemek
 • Beyaz eşyaları paketlenmesi
 • Yatak odası dolabı paketlenmesi

Nakliye firmaları çalışma sistemi budur. Ama şöyle bir mesele var eşyaları toplamalı konuşulmuşsa nakliye firması hepsini yapmak zorundadır.

 

Mobilyalar Nasıl Paketlenir

Evden Eve Taşımada Paketleme Nasıl Yapılır?

Evden eve taşıma esnasında paketleme işlemi taşıma alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından özenle yapılmalıdır. Beyaz eşyaların taşınmasında kırılma riskinin yanı sıra çalışma şekli düşünülerek bozulabilme olasılığı da göz önünde bulundurularak uygun ambalaj kullanılmalıdır. Paketleme malzemeleri eşyaya sarılıp bağlanarak ya da bantlanarak taşınır. Ancak bu işlemin mobilyalarda köşe kısımları ya da camlı bölmelerinin taşınma sırasında kırılmayacak şekilde daha kalın bir malzeme ile daha büyük bir özenle sarılması gerekir. Kırılma ve bozulma riski olan eşyalar uygun paket malzemeleri ile gerekli teknikler ile sarılırsa zarar görmeyecektir.

Ev Eşyaların Sigortalı Taşınması Var Mı ?

Evden eve taşınma esnasında paketleme işi ne kadar profesyonel ve dikkatli yapılırsa o kadar güvenli olur. Ancak buna rağmen ne kadar düzgün paketlenirse paketlensin düşme veya çapma gibi kazalar olabilir. Bu nedenle eşyanın sigorta yapılarak taşınması en güvenli yöntem olur. Şunu belirtmekte yarar var hiç bir nakliye firması doğan hasardan dolayı size ödeme yapmaz ödemeyi sigorta firması yapar. Sigorta firmaları araç devrilesi yada yanması eşyalarını hasar görmesi durumunda size ödeme yapar. Onun dışında nakliye firmaları size kelime oyunu yapabilir dikkat etmeniz güvenir bir firma ile taşıma gerçekleştiriniz.

Nakliye Firmaları Eşyaların PaketlenmesiNakliye Firmaları Eşyaların Paketlenmesi

 1. Nakliye firmaları  nasıl paketleme yapar ?
 2. Ev eşyaları için gerekli ambalaj malzemeleri nelerdir ?
 3. Ev Eşyaların paketleme önemi ?

Tüm bu sorunların cevabını aşağıda bıraktığım linkte bulabilirsiniz.

Nakliye Firmaları Eşyaların Paketlenmesi

 

Faydalı Bilgiler 

Faydalı bilgilerde bölümünde eşya taşıma konusunda bilmeniz gereken bir sürü mesele var tıklayıp bakmanızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum link tıklayınız.

 

212 NAKLİYAT İYİ TAŞINMALAR DİLER..

Nakliye Firmaları Eşyaların Paketlenmesi

Nakliye Firmaları Eşyaların Paketlenmesi

Nakliye Firmaları Eşyaların Paketlenmesi

Evden eve taşınma işi yapan profesyonel nakliye firmaları eşyaların paketlenmesi işlemini en iyi şekilde yaparak eşyalarını korunaklı ve güvenli bir şekilde yaparlar. Eşyalarını kendiniz paketleme yaparsanız  günler sürerken işinde uzman nakliye firması ekibi oldukça hızlı ve pratik bir şekilde tüm eşyalarınızı paketleyebilir. Yalnızca özel eşyalarınızı toparlamanızı isteyen firma diğer tüm eşyalarınızı kendi kolay yöntemleri ile paketleyerek taşıma işini gerçekleştirir. Evden eve taşıma firması kurumsal çalışma yapan profesyonel bir nakliye firması ise tüm paketleme malzemelerini getirip her eşya için uygun paketlemeyi yapacaktır. Eşyaların taşınma esnasında kırılmasını ve hasar görmesini engelleyecek olan paketleme eşyanın aynı şekli ile yeni yerine yerleştirilmesini sağlayacaktır.

 

Mobilyalar Nasıl Paketlenir

Evden Eve Taşınma Sırasında Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Evden eve taşınma sırasında ev eşyalarının zarar görmeyecek şekilde paketlenip taşınması gerekir. Uygun paketleme yapılmaz ise eşya taşınma sırasında hasar görecek hatta kullanılamaz hale gelecektir.  Eşyaların özelliklerine ve niteliklerine uygun şekilde paketlenmesi meydana gelebilecek hasarı önleyecektir. Her eşya farklı malzemeler ile paketlenir. Örneğin mobilyalar kolay çizilebilen ve kırılabilen eşyalar olduğundan çizmeyecek yumuşak bir paketleme malzemesi ile iyice sarılarak taşınmalıdır. Köşe kısımları kolay kırıla bildiğinden daha kalın bir malzeme ile sarılmalıdır. Mobilyanın dokusuna zarar vermemesi için bant gibi yapıştırıcılar kullanılmaz. Mutfak eşyaları çabuk kırılan cam ve porselenden oluştuğundan kırılmaya karşı özel ambalajlarda taşınmalıdır. Birbirine çarpması engellenerek paketlenmeli. Beyaz eşyalar oldukça ağır eşyalar olduğundan iyice sarılıp korunaklı hale getirilmelidir.

Koli PaketlemeEv Eşyası İçin Ambalaj Malzemeleri

 1. Streç
 2. Gazete
 3. Koli
 4. Bant
 5. Pat pat naylon

Bunlar siz evde kendiniz sarmanız için gereken ambalaj malzemelerdir.

Evden Eve Taşımada Paketlemenin Önemi

Evden eve taşıma işinde eşyaların zarar görmemesi ve sağlam bir şekilde yerine taşınabilmesi için paketleme çok önemli bir fonksiyondur. Zira ne kadar iyi taşınırsa taşınsın iyi paketlenmeyen eşyanın zarar görme riski olacaktır. Paketleme işlemi uygun malzemeler ve teknikler ile yapılması hasar riskini sıfıra indirir. Eşyalar güvenli bir şekilde taşınarak yeni yerine yerleştirilebilir. Bunun için profesyonel bir nakliye firması ile taşınmakta fayda vardır. Çünkü herhangi bir taşıma şekli eşyaların yanlış paketlenmesi sonucu eşyanın dokusuna zarar verebilir ve hasar görmesine neden olabilir.

Kullanmadığınız Eşyaları Depolara Verin

Eşyalarımı Depoya Vermeli Mi?

 1. Eşya depoları nasıl olmalıdır ?
 2. Depo kiralamanın avantajları nelerdir ?
 3.  Eşyalarımı depoya vermeli mi ?

Tüm bu sorunların cevabını aşağıda bıraktığım linkte bulabilirsiniz.

Eşyalarımı Depoya Vermeli Mi?

Faydalı Bilgiler 

Faydalı bilgilerde bölümünde eşya taşıma konusunda bilmeniz gereken bir sürü mesele var tıklayıp bakmanızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum link tıklayınız.

 

212 NAKLİYAT İYİ TAŞINMALAR DİLER..

 

Kullanmadığınız Eşyaları Depolara Verin

Eşyalarımı Depoya Vermeli Mi?

Eşyalarımı Depoya Vermeli Mi?

Herhangi bir sebeple bir süre için uzak bir şehir ya da ülkede bulunmanız gerektiği durumlarda ev eşyalarımı depoya vermeli mi  ne yapacağınız konusu önemli bir sorun haline gelebilir. Örneğin eğitim veya iş için bir yıl süreyle başka bir ülkede veya şehirde kalıp dönmeniz gerekiyor. Bu süre içerisinde ev eşyalarınızı yaşadığınız evde öylece bırakıp gitseniz hem riskli hem de maliyetli bir durum olacaktır. Siz yokken evde bir su arızası olup evi su basabilir, evde çeşitli sebeplerle rutubet oluşup eşyalarınız nemden çürüyebilir, hırsızlık sonucu çalınabilir gibi birçok risk ortaya çıkabilir. Üstelik bu sıra içerisinde ev kiranızı ödemeye devam etmek durumunda kalarak ayrı bir külfet ödemeniz gerekir. Bu nedenle böyle bir durumda sizin için güvenli ve çok daha az maliyetli bir depo kiralama sizin için en uygun çözüm olacaktır.

Eşya Depoları Nasıl Olmalıdır?                                                                                                                             

Bir süre için depolanmasını istediğiniz eşyaları emanet edeceğiniz deponun bazı özellikleri taşıması şarttır. Öncelikle depo güvenli olmalıdır. Hırsızlık gibi olaylara karşı kamera ve alarm sistemleri gibi güvenlik önlemleri ile donatılmış olmalıdır. Deponun yeri ve konumu itibarıyla rutubet, nem gibi riskler taşımamalıdır. Depoda saklanacak eşyalar meydana gelebilecek bir zarar karşı uygun paketleme malzemeleri ile ambalajlanmalı dır. Depoda kalacak eşyaların sigortalanması uygun olur. Depo işi yapan firma hazırlayacağı poliçe ile eşyalarınızı tam değerinde sigorta yaparak herhangi bir zarar halinde bedelini ödemeyi kabul etmelidir. Güvenli depo hizmeti veren bir firma aracılığı ile eşyalarını depoladığınız da aynı şekilde geri alma olanağına sahip olursunuz.

Depo Kiralamanın Avantajları

Depo kiralama hizmetinin en büyük avantajı güvenli olmasıdır. Eşyalarınız depo işi yapan firma tarafından en korunaklı yerde güvenli bir şekilde belirttiğiniz süre boyunca saklanacaktır. Depo kamera, alarm gibi güvenlik önlemleri ile donatılmış olduğundan hırsızlık riski taşımayacaktır. Nem ve rutubet gibi riskler taşımaz ve eşyalarınız aynı halinde teslim edilir. Depo kiralama avantajları arasında hesaplı olması da büyük bir fırsattır. Ev kiralarına oranla daha az maliyetle eşyalarınız istediğiniz süre içerisinde korunur.

En İyi Taşınma GünüEn İyi Taşınma Günü ?

 1. Haftanın hangi günleri taşınmak için önerilir?
 2. Taşınmak için en uygun zamanı belirleyen kriterler nelerdir?
 3. Zaman bakımından kısıtlaması olmayan kişiler için önerilecek taşınma günleri ?
 4. En iyi taşınma günü ?

Tüm bu sorunların cevabını aşağıda bıraktığım linkte bulabilirsiniz.

En İyi Taşınma Günü ?

Faydalı Bilgiler 

Faydalı bilgilerde bölümünde eşya taşıma konusunda bilmeniz gereken bir sürü mesele var tıklayıp bakmanızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum link tıklayınız.

 

212 NAKLİYAT İYİ TAŞINMALAR DİLER..