Kullanmadığınız Eşyaları Depolara Verin

Eşyalarımı Depoya Vermeli Mi?

Eşyalarımı Depoya Vermeli Mi?

Herhangi bir sebeple bir süre için uzak bir şehir ya da ülkede bulunmanız gerektiği durumlarda ev eşyalarımı depoya vermeli mi  ne yapacağınız konusu önemli bir sorun haline gelebilir. Örneğin eğitim veya iş için bir yıl süreyle başka bir ülkede veya şehirde kalıp dönmeniz gerekiyor. Bu süre içerisinde ev eşyalarınızı yaşadığınız evde öylece bırakıp gitseniz hem riskli hem de maliyetli bir durum olacaktır. Siz yokken evde bir su arızası olup evi su basabilir, evde çeşitli sebeplerle rutubet oluşup eşyalarınız nemden çürüyebilir, hırsızlık sonucu çalınabilir gibi birçok risk ortaya çıkabilir. Üstelik bu sıra içerisinde ev kiranızı ödemeye devam etmek durumunda kalarak ayrı bir külfet ödemeniz gerekir. Bu nedenle böyle bir durumda sizin için güvenli ve çok daha az maliyetli bir depo kiralama sizin için en uygun çözüm olacaktır.

Eşya Depoları Nasıl Olmalıdır?                                                                                                                             

Bir süre için depolanmasını istediğiniz eşyaları emanet edeceğiniz deponun bazı özellikleri taşıması şarttır. Öncelikle depo güvenli olmalıdır. Hırsızlık gibi olaylara karşı kamera ve alarm sistemleri gibi güvenlik önlemleri ile donatılmış olmalıdır. Deponun yeri ve konumu itibarıyla rutubet, nem gibi riskler taşımamalıdır. Depoda saklanacak eşyalar meydana gelebilecek bir zarar karşı uygun paketleme malzemeleri ile ambalajlanmalı dır. Depoda kalacak eşyaların sigortalanması uygun olur. Depo işi yapan firma hazırlayacağı poliçe ile eşyalarınızı tam değerinde sigorta yaparak herhangi bir zarar halinde bedelini ödemeyi kabul etmelidir. Güvenli depo hizmeti veren bir firma aracılığı ile eşyalarını depoladığınız da aynı şekilde geri alma olanağına sahip olursunuz.

Depo Kiralamanın Avantajları

Depo kiralama hizmetinin en büyük avantajı güvenli olmasıdır. Eşyalarınız depo işi yapan firma tarafından en korunaklı yerde güvenli bir şekilde belirttiğiniz süre boyunca saklanacaktır. Depo kamera, alarm gibi güvenlik önlemleri ile donatılmış olduğundan hırsızlık riski taşımayacaktır. Nem ve rutubet gibi riskler taşımaz ve eşyalarınız aynı halinde teslim edilir. Depo kiralama avantajları arasında hesaplı olması da büyük bir fırsattır. Ev kiralarına oranla daha az maliyetle eşyalarınız istediğiniz süre içerisinde korunur.

En İyi Taşınma GünüEn İyi Taşınma Günü ?

  1. Haftanın hangi günleri taşınmak için önerilir?
  2. Taşınmak için en uygun zamanı belirleyen kriterler nelerdir?
  3. Zaman bakımından kısıtlaması olmayan kişiler için önerilecek taşınma günleri ?
  4. En iyi taşınma günü ?

Tüm bu sorunların cevabını aşağıda bıraktığım linkte bulabilirsiniz.

En İyi Taşınma Günü ?

Faydalı Bilgiler 

Faydalı bilgilerde bölümünde eşya taşıma konusunda bilmeniz gereken bir sürü mesele var tıklayıp bakmanızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum link tıklayınız.

 

212 NAKLİYAT İYİ TAŞINMALAR DİLER..

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir